Navigera upp
Logga in

Göteborg

STENA FASTIGHETER GÖTEBORG AB

Box 31157
400 32 Göteborg
 
Besöksadress
Värmlandsgatan 2

Vill du ta kontakt med oss? Då får du gärna ringa eller skicka e-post till oss, vi har ingen möjlighet att ta emot SMS.
 
Tel 075 24 15 000
Fax 075 24 15 299
 
E-post
 
Vi kan inte ta emot ansökningar om lägenhet eller serviceanmälan via e-post. Du som är hyresgäst kan göra serviceanmälan direkt här på webben och hitta information om just ditt boende på Mina sidor.
 
Öppettider kontor
Vårt kontor har ändrade öppettider under 1 juni-31 augusti:
​Måndag ​08:00-19:00
Juli 8:00-16:00
​​Tisdag- torsdag ​08:00-17:00
Juni - augusti 8:00-16:00
​Fredag ​08:00-13:00
Lunchstängt måndag - torsdag mellan ​12:00-13:00​
​​
Fastighetsvärdar/fastighetsskötare

Backa Brunnsbo

Abdallah Mansour och David Ahl
Adress Sångspelsgatan 2, 422 41 Hisings Backa

Nås via Serviceanmälan på 0771 40 50 50.

Eriksberg

Håkan Ring
Adress Pilegårdsgatan 2, 418 77 Göteborg

Nås via Serviceanmälan på 0771 40 50 50.

Fyrklöversgatan

Anders Sundberg, Roger Johansson och Harri Klamas   
Adress Fyrklöversgatan 2, 417 21 Göteborg

Nås via Serviceanmälan på 0771 40 50 50.

Marklandsgatan

Lennart Magnér   
Adress Pennygången 84, 414 82 Göteborg
 
Nås via Serviceanmälan på 0771 40 50 50.

Mölndalsvägen och Smörgatan

Hans Jederoth
Adress Karl Gustavsgatan 34, 411 31 Göteborg

Nås via Serviceanmälan på 0771 40 50 50.


Kobbegården

Roger Hansson och Christina Thorell
Adress Kobbegården 31, 436 37 Askim

Nås via Serviceanmälan på 0771 40 50 50.

Kortedala

Laence Andersson, Carina Simensen, Marcus Heijmans och
Josefin Norberg
Adress Januarigatan 24, 415 15 Göteborg

Nås via Serviceanmälan på 0771 40 50 50.

Utjordsgatan

Amalia Ohlson
Adress Karl Gustavsgatan 34, 411 31 Göteborg

Nås via Serviceanmälan på 0771 40 50 50.

Landala och Vasastaden

Henrik Dahl  
Adress Karl Gustavsgatan 34, 411 31 Göteborg

Nås via Serviceanmälan på 0771 40 50 50.

Lunden

Christer Lindberg 
Adress Räntmästaregatan 5 A, 416 58 Göteborg

Nås via Serviceanmälan på 0771 40 50 50.


Mejerigatan

Nils Erik Ljungblom
Adress Mejerigatan 6, 412 76 Göteborg

Nås via Serviceanmälan på 0771 40 50 50.

Åby/Mölndal

Amalia Ohlson     
Adress Karl Gustavsgatan 34, 411 31 Göteborg

Nås via serviceanmälan på 0771 40 50 50.

Nergårdsvägen

Nergårdsvägen 1-23 och 43-63
Liselotte Dalnäs


Nergårdsvägen 25-41
Tomas Danielsson

Adress Kobbegården 31, 436 37 Askim​

Nås via Serviceanmälan på 0771 40 50 50.

Nilssonsberg och Vegagatan

Lars-Åke Andersson     
Adress Karl Gustavsgatan 34, 411 31 Göteborg

Nås via Serviceanmälan på 0771 40 50 50.


Pennygången

Lennart Magner, Mikael Jeffberg, John Westin
och Håkan Svensson
Adress Pennygången 84, 414 82 Göteborg

Nås via Serviceanmälan på 0771 40 50 50.


Pilegården

Plegården 1-4
Tomas Danielsson

Pilegården 5-10
Christer Thorberntsson och Stefan Fohlin 

Adress Kobbegården 31, 436 37 Askim
Nås via Serviceanmälan på 0771 40 50 50.

Safirgatan

Tennse Hedarp
Adress Briljantgatan 32, 421 49 Västra Frölunda

Nås via Serviceanmälan på 0771 40 50 50.


Smyckeparken

Christer Andersson, Andreas Gustafsson, Birger Ehnberg
och Tomas Brodén
Adress Smyckegatan 11, 426 50 Västra Frölunda

Nås via Serviceanmälan på 0771 40 50 50.

Slättadamm

Sven Pehkonen och Jonatan Hansson   
Adress Arvid Lindmansgatan 12 A, 417 26 Göteborg

Nås via Serviceanmälan på 0771 40 50 50.


Johanneberg och Lorensberg

Gabriella Jannesson 
Adress Karl Gustavsgatan 34, 411 31 Göteborg

Nås via Serviceanmälan på 0771 40 50 50.


Tynnered - Briljantgatan & Smaragdgatan

Tennse Hedarp, Daniel Rydell 
Adress Briljantgatan 32, 421 49 Västra Frölunda

Nås via Serviceanmälan på 0771 40 50 50.


Kommersiella fastigheter

​Anton Lindqvist och Joachim Lindberg

Nås via serviceanmälan på 0771 40 50 50


Tölö - Kungsbacka

Amalia Ohlson     
Adress Karl Gustavsgatan 34, 411 31 Göteborg

Nås via serviceanmälan på 0771 40 50 50.


Berghemsgatan

Christian Bernlo
Adress Berghemsgatan 6, 431 37 Mölndal

Nås via Serviceanmälan på 0771 40 50 50.


Förvaltare

Askim

Christina Tollbom
Tel  075 24 15 000 (vxl)
Fax  075 24 15 299
E-post christina.tollbom@stena.com


Landala, Johanneberg, Lorensberg och Vasastaden

Katarina Björnsdotter 
Tel  075 24 15 000 (vxl)
Fax  075 24 15 299
E-post katarina.bjornsdotter@stena.com
 

Lunden, Nilssonberg, Utjordsgatan, Vegagatan, Lilla Risåsgatan, Berghemsgatan och Åby

Roger Martinssons
Tel  075 24 15 000 (vxl)
Fax  075 24 15 299
E-post roger.martinssons@stena.com

Eriksberg, Slättadamm och Backa Brunnsbo

Mats Carlsson 
Tel  075 24 15 000 (vxl) 
Fax  075 24 15 299
E-post mats.carlsson2@stena.com


Fyrklöversgatan, Marklandsgatan och Pennygången

Sven-Olof Blomqvist 
Tel  075 24 15 000 (vxl)
Fax  075 24 15 299
E-post sven-olof.blomqvist@stena.com


Smyckeparken, Safirgatan, Smaragdgatan och Briljantgatan

Anthon Borg
Tel  075 24 15 000 (vxl)
Fax  075 24 15 299
E-post anthon.borg@stena.com

 


Kortedala, Kallebäck och Mölndalsvägen

Jonas Lorentsson
Tel 075 24 15 000 (vxl)
Fax 075 24 15 299
E-post jonas.lorentsson@stena.com

 


Olbersgatan och Skillnadsgatan

Roger Martinssons
Tel  075 24 15 000 (vxl)
Fax  075 24 15 299
E-post roger.martinssons@stena.com


Kommersiella fastigheter

​Johan Carlsson
Tel 075 24 15 000 (vxl)
Fax 075 24 15 299
E-post johan.carlsson@stena.com


Tölö - Kungsbacka

Roger Martinssons
Tel  075 24 15 000 (vxl)
Fax  075 24 15 299
E-post roger.martinssons@stena.com


Uthyrare bostäder, garage, lager/förråd

Askim (Pilegården och Nergårdsvägen)

Mia Thimberg
Tel 075 24 15 151
Fax 075 24 15 299
E-post mia.thimberg@stena.com​


Askim (Kobbegården)

Malin Rahmner 
Tel 075 24 15 107
Fax 075 24 15 299
E-post malin.rahmner@stena.com


Kortedala, Kallebäck och Mölndalsvägen

Mia Andréasson
Tel 075 24 15 113
Fax 075 24 15 299
E-post mia.andreasson@stena.com


Eriksberg, Slättadamm och Backa Brunnsbo

Pia Nikell
Tel 075 24 15 117
Fax 075 24 15 299
E-post pia.nikell@stena.com

Briljantgatan, Smaragdgatan och Safirgatan

Malin Rahmner
Tel 075 24 15 107
Fax 075 24 15 299
E-post malin.rahmner@stena.com


Studentlägenheter Eriksberg

Pia Nikell
Tel 075 24 15 117
Fax 075 24 15 299
E-post pia.nikell@stena.com


Landala, Johanneberg, Lorensberg och Vasastaden

Jenny Jeppson
Tel 075 24 15 115
Fax 075 24 15 299
E-post jenny.jeppson@stena.com 


Pennygången och Marklandsgatan

Anna Billman
Tel 075 24 15 141
Fax 075 24 15 299
E-post anna.billman@stena.com


Olbersgatan och Skillnadsgatan

​Elisabeth Johansson
Tel 075 24 15 155
Fax 075 24 15 299
E-post elisabeth.johansson@stena.com


Tölö - Kungsbacka

​Elisabeth Johansson
Tel 075 24 15 155
Fax 075 24 15 299
E-post elisabeth.johansson@stena.com


Smyckeparken

​Erna Velic
Tel 075 24 15 133
Fax 075 24 15 299
E-post erna.velic@stena.com 


Lunden, Nilssonsberg, Utjordsgatan, Vegagatan, Lilla Risåsgatan, Åby och Berghemsgatan

​Elisabeth Johansson
Tel 075 24 15 155
Fax 075 24 15 299
E-post elisabeth.johansson@stena.com


Fyrklöversgatan

​Elisabet Andersson
Tel 075 24 151 57
Fax 075 24 152 99
E-post elisabet.andersson@stena.com

 


Lokaluthyrare

Lokaler

Maria Blom
Tel 075 24 15 120
Fax 075 24 15 299
E-post maria.blom@stena.com

Elie Abdi
Tel 075 24 15 158
Fax 075 24 15 299
E-post elie.abdi@stena.com


Hyresadministratörer

Samtliga områden

Hyresgruppen
Tfn 075 24 15 000
E-post hyresgruppen@stena.com


Relationsförvaltare

Samtliga områden

Sari Isberg
Tel 075 24 15 060
Fax 075 24 15 299
E-post sari.isberg@stena.com